Skialpinizmus: v harmónii s prírodou

miro_peto“Skialpinizmus: v harmónii s prírodou” je názov prezentácie, ktorú si pre Vás pripravili piatkový hostia festivalu.  V piatok sa návštevníci festivalu môžu tešiť na bratov Miroslava a Rastislava Peťovcov, ktorý Vám niečo povedia o svojom vzťahu k prírode a najkrajších skialpinistických zážitkoch z Nórska, Kaukazu a domácich Tatier.

Na problematiku vykonávania skialpinizmu v chránených územiach Tatier nadviaže zoológ a dokumentarista Pavel Ballo, ktorý priblíži skialpinizmus z pohľadu ochrany prírody.

…viac

Sobotňajší hosť – Alešák Procházka

alesak_prochadzkaHory a Mesto Prešov sa posúva ďalej. V sobotu 10.10.2015 dorazí do Prešova prvý medzinárodný hosť festivalu: Alešák Procházka.

Alešák je skvelý tradičný česky lezec, cestovateľ, fotograf a pravidelný prispievateľ časopisu Montana.

Alesak Prochazka si pre festivalových hostí pripravil prezentáciu:  “Diagnoza – pieskar”!

Viac …..

Fotosúťaž 2015

JULIANA_KASCAKOVA-HREBEN_JE_HREBEN_IIHory a mesto Prešov 2015 vyhlasujú fotografickú súťaž, určenú všetkým nadšencom a milovníkom hôr, prírody a adrenalínového športu.

Porota Vaše diela ohodnotí a výber z nich vytvorí malú vernisáž, ktorá vdýchne ducha outdooru do priestorov kina SCALA počas trvania festivalu.

Každý súťažiaci môže prihlásiť najviac 3 fotografie a to len v digitálnej forme.

foto: Juliána Kaščáková víťazka hory a mesto 2014

Podrobnosti ………

Hory a Mesto Prešov 2015 je na štarte.

publikum_600Organizátori festivalu sa odhodlali aj tento rok usporiadať  festival horských filmov a dobrodružstva Hory a Mesto Prešov 2015.

Priaznivci outdoorových športov majú možnosť stráviť čas počas dvoch jesenných podvečerov v kine pri pozeraní filmov, účasťou na multimediálnych prezentáciach hostí festivalu, či stretnutiach s priateľmi, kolegami. …viac

Reel Rock 9 – The Valley Uprising

Higher, USA, 2014, r. Steve Jones

Africa Fusion, South Africa, 2013, r. Nic Good

Cerro Torre: Snowball’s Chance in Hell, Rakúsko, 2013, r. Thomas Dirnhofer