Program pre školy

Festival hory a mesto Prešov 2017 pripravil aj tento premietanie pre školy. Obľúbenosť festivalu medzi školopovinnými stúpa a tak sme sa snažili vybrať to naj z festivalu vrámci časových možností.

Program pre školy ponúka blok krátko-metrážnych filmov z rôznych oblastí a športov. Blok je zostavený pestro, tak aby zaujal, nenudil a možno aj pobavil.

Vstupné pre školy je 2.00 €

Premietanie pre školy sa uskutoční v dvoch termínoch

Piatok 20.10.2017 od 9:00  do 10:30 hod.

Piatok 20.10.2017 od 11:00 do 12:30 hod.

 

Objednávka:

Prostredníctvom formulára môžete zrealizovať objednávku.  …… Objednať  

Program:

TRAIL DO KAZBEGI

The Trail To Kazbegi, USA, 15 min, 2015, r. Joey Schusler

thetrailtokazbegi_hory_a_mesto_Prešov_2017

Čo sa stane, keď sa štyria rovnako zmýšľajúci dobrodruhovia vydajú do jedných z najdivokejších hôr na svete len so svojimi horskými bicyklami a jedlom na 10 dní?
Desivé búrky, brodenie sa prudkými riekami, zasnežené ľadovcové horské prechody, nebezpečné zostupy, neustále boje so zúrivými psami a napínavé stretnutie s premotivovanými pohraničníkmi.
Všetko z vyššie uvedeného  sa dá zažiť za deň “Trailu do Kazbegi,” dobrodružstve na horských bicykloch cez najvyššie hory Kaukazu v bývalej Sovietskej republike – Gruzínsku. Náš štvorčlenný tím – filmár Joey Schusler, editor magazínu Bike Brice Minnigh, fotograf Ross Measures a horal Sam Seward – strávil polovicu júna 2015 objavovaním pokladov Gruzínskeho Kaukazu.
Naša posádka po ceste prekonala nespočetné množstvo prekážok, ale tiež zažila jedny z najviac veľkolepých scenérií a trailov a neskutočnú pohostinnosť gruzínskych ľudí.

 

JOHANNA

Johanna, UK, 4 min, 2016, r. Ian Derry

johanna_hory_a_mesto_Prešov_2017

Po úraze Johanne hrozilo, že príde o nohu. Lekári jej ju zachránili, ale aj po troch rokoch stále trpela veľkými bolesťami. Začala sa teda zaujímať o liečbu ľadovou vodou. Zo začiatku ju neznášala, ale neskôr ju studená voda úplne opantala a v súčasnosti je majsterkou sveta vo voľnom potápaní pod ľadom.

 

 

 

REEL ROCK 11 ( výber z časti II. )

Reel Rock 11, USA, 94 min, 2016, r. Nick Rosen, Peter Mortimer ( 50 min )

Ďalšia zo série filmov REEL ROCK, ktorá zobrazuje najväčšie športové príbehy a výkony sezóny, ktoré diváka inšpirujú i rozosmejú.

Brette (Brette, 11 min)
O talentovanej lezkyni žulových bigwallov Brette Harrington.

Skvelý otec (Rad Dad, 11 min)
O vlkovi samotárovi Mikovi Libeckom, ktorý sa stal otcom.

BEZERKE

Bezerke, Austrália, 15 min, 2016, r. Andrew Kaineder

bezerke_hory_a_mesto_Prešov_2017

Russel nie je obyčajný osemnásťročný teenager. Stojí na čele ďalšej generácie big wave surferov. Od svojich detských čias u neho pretrváva láska k masívnym vlnám a kde iní vidia strach, Russell vidí výzvu. Bezerke sa pozrie aj na pohľady Russellovho otca, na Kelly Slatera, ktorý spoločne s Russellom zažili výnimočný surfing v Južnej Austrálií. Bezerke tiež dokumentuje fenomenálne víťazstvo Russella na Cape Fear a jeho myšlienky o budúcnosti big wave surfingu.

 

 

 

 

 

 

VYMKNUTÝ

Locked In: First Descent of the Beriman Gorge, Kanada, 24 min, 2015, r. Bryan Smith & David Pearson

locked_in_hory_a_mesto_Prešov_2017

Nachádzajúca sa len niekoľko stupňov južne od rovníka, Papua-Nová Guinea je rôznorodou zmesou, skladajúcou sa z panenského dažďového pralesa, unikátnej kultúry a rozsiahleho pobrežia. Rieka Beriman vyteká z Nakanai Plateau, rozpínajúc sa viac ako 40 kilometrov od prameňa až k moru, kde padá z výšky 2000 metrov do Šalamúnovho mora. Vežovité steny kaňonu boli až doteraz neprebádaným tajomstvom. Ben Stookesberry, Chris Korbulic, Ben Marr a Pedro Oliva sa vydávajú pokoriť tieto divoké vody, cez ktoré ešte žiaden kajakár nepádloval. Počas 13-dňovej expedície od prameňa rieky až po more siahnu na dno svojich schopností a trpezlivosti. Dvanásť odlišných roklín, plných extrémne ťažkých perejí (podľa klasifikácie WW5) a vertikálnych stien, ktorým sa nedá vyhnúť, neustále sa meniace vodné levely a hustá, človekom nedotknutá džungľa – všetky tieto prekážky im bránia v úspešnom prvom splave – jednom z vôbec najvýznamnejších vo svete kajaku.