SEVEN VIRGIN SUMMITS PART ONE

Popredný súčasný slovenský horolezec Michal Sabovčík a profesionálny paraglidista Juraj Koreň pripravujú výpravu za južný polárny kruh.

SEVEN VIRGIN SUMMITS, ČASŤ PRVÁ…

…alebo poďme preplávať najdrsnejší prieliv na svete, vyliezť horu kde ešte nikto nebol a aby toho málo nebolo, zleťme dole na padáku…

Po rôznych excesoch, ktoré sme my dvaja (Mišo Ďurifuk) povyčínali za posledné roky po svetových horách všetkých možných rangov sme sa rozhodli spojiť sily a ukázať svetu že na Slovensku junáci horomilní nevymreli. Že aj keď na Slovači more nemáme, ale na Draekov prieliv si trúfame. A aj keď doma žiadnych večne zaľadnených hôr niet, na tie antarktické sa cítime. Že aj keď máme už kadečo oblietané, je najvyšší čas oprobovať, ako to je s lietaním na paraglide v mrazivej Antarktíde.

Tak a teraz vážne. Ide nám hlavne o športovú hodnotu  a následné zdokumentovanie pre dobrodružstvachtivého diváka.

 

Pomôžte s expedíciou!

Dali sme do tejto vízie s Mišom všetky naše úspory, ale nestačí to. Monštruózna výprava je finančne nad naše sily.

Výjazd-vyplávanie-vý-let sa už blíži a tak sme sa rozhodli osloviť našich podporovateľov, mojich čitateľov či horoliapačov a iných, vetrom ošľahaných a dobrodružstvo milujúcich ľudí. Teda Vás… Samozrejme odmeny za Vašu podporu Vás neobídu, či už sú to tričká, jednotlivé elementy, s ktorými sa budeme v Antarktíde pasovať, suveníry z Mišovho výstupu na osemtisícové Dhaulághíri, fotky a film, ktorý si budete môcť stiahnuť či pozrieť na festivaloch, až po lety na tandemovom padáku s Ďurifukom po návrate tu, na Slovensku.

 

Tu je link:

https://www.startovac.cz/projekty/seven-virgin-summits-part-one/